Polub nas

CKU 2 Kluczbork

Prezentacja

CKU 2 Kluczbork

 

Adres szkoły

ul.Byczyńska 7
46-200 Kluczbork
tel/fax
77 418 2600
sekretariat@zsp2cku.pl

Nasi partnerzy

MINT Projekt

MINT jest skrótem od matematyki, informatyki, nauk przyrodniczych oraz techniki – przedmiotów, które można połączyć z nauką niemieckiego w sposób bardzo interesujący oraz motywujący za pomocą robotów Lego.

W tym celu Instytut Goethego przygotował dla szkół Technikum zestawy Lego (LEGO Education Mindstorms EV3), oprogramowanie po niemiecku i materiały do wykorzystania na lekcji.
Uczniowie będą pracować w trakcie projektu jak inżynierowie w małym zespole, który konstruuje, programuje i testuje roboty. W grupie zastosowują swoją wiedzę fachową w praktyce, jak i rozwijają kompetencje językowe w zakresie czytania i mówienia po niemiecku.
MINT-Projekt dostarcza nam głównie orientacji zawodowej oraz fachowego doświadczenia podczas lekcji i poszerza wiedzę teoretyczną na temat przedmiotów zawodowych z mechatroniki i jednocześnie zastosowania  w praktyce. Uczniowie będą mieli możliwość zdobywania umiejętności pracy w zespole, ale także samokształcenia, rozwijania samodzielności i okazywania zaangażowania.

https://www.youtube.com/watch?v=J3dEIithsnc

 

  
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com