MINT Projekt

MINT jest skrótem od matematyki, informatyki, nauk przyrodniczych oraz techniki – przedmiotów, które można połączyć z nauką niemieckiego w sposób bardzo interesujący oraz motywujący za pomocą robotów Lego.

W tym celu Instytut Goethego przygotował dla szkół Technikum zestawy Lego (LEGO Education Mindstorms EV3), oprogramowanie po niemiecku i materiały do wykorzystania na lekcji.
Uczniowie będą pracować w trakcie projektu jak inżynierowie w małym zespole, który konstruuje, programuje i testuje roboty. W grupie zastosowują swoją wiedzę fachową w praktyce, jak i rozwijają kompetencje językowe w zakresie czytania i mówienia po niemiecku.
MINT-Projekt dostarcza nam głównie orientacji zawodowej oraz fachowego doświadczenia podczas lekcji i poszerza wiedzę teoretyczną na temat przedmiotów zawodowych z mechatroniki i jednocześnie zastosowania  w praktyce. Uczniowie będą mieli możliwość zdobywania umiejętności pracy w zespole, ale także samokształcenia, rozwijania samodzielności i okazywania zaangażowania.